obrana města

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Toto je staré fórum, je určené jen pro čtení. Tímto odkazem se dostanete na nové fórum a tam si zaregistrujte nový účet.

• obrana města

ahoj všem
      mám dotaz na efektivní obranu města na složení obránců tak aby město vydrželo alespoň pár kol než se přesunou jednotky z jiných měst
      jde o město vedlejší určitě ne hlavní nebo chránící suroviny apod.

v tomto případě 1 na 1 při více útočnících je to bezpředmětné

je mi jasné že při účinnosti děl jsou zdi pod i nad 30 málo účinné...

takže jaké jednotky dát do obrany?

děkuji za odpověď
      Herby
    • Ahoj, jelikož ti neodpověděl žádný zkušený bojovník, napíšu ti svůj pohled já.

Zeď na vysokém levelu je důležitá ne proto, že by byla děla proti ní neúčinná, ale v kombinaci s balonovými bombardéry, které zkusíš ochránit gyroptérami, útočníka zdrží - balony budou útočit právě na dělostřeleckou linii útočníka a v každém kole tedy sníží jejich efektivitu.
      Nezapomeň posádku města doplnit i o obry, které budou po dobu, než dorazí posily, lepit díry ve zdi. Zkusit můžeš i mít ve městě po jednom kuse kopiníka a šermíře - každá jednotka totiž zabere (i v počtu 1 ks) jedno pole po zdi - takže to může hrát pozitivní roli v případě rozbití jen části zdi - v obraně proti nezkušenému útočníkovi či slabšímu útočníkovi.

V případě dostatku obrů, balonů a gyroší nezapomeň ve městě nechat i nějakou podporu v podobě kuchařů a doktorů, abys sice pěkně nevzdoroval, ale stejně se ti obrana rozpadne kvůli úpadku morálky. Počítám se samozřejmostí, kterou je maximální vylepšení všech tvých jednotek v dílně.

Při obraně proti přesile zvaž možnost mít alespoň jedno město na zázraku Kolos, kde při maximální víře dosáhneš rozprchnutí všech útočících jednotek a budeš mít čas se připravit na další vlnu útoků jak dozbrojením, tak přesunem svých posil či voláním o pomoc v okolí.

A nezapomínej ani na pasivní ochranu - a to dostatečný level úkrytu naplněný špehy ve městě, lidem se zpravidla nechce útočit na město, o kterém nic neví.

Ať se ti daří.

JC