Strkání

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Toto je staré fórum, je určené jen pro čtení. Tímto odkazem se dostanete na nové fórum a tam si zaregistrujte nový účet.

• Ahoj,
      mám pár otázek ohledně pravidla 3. "Strkání".

• Není povoleno získávat výhody ve hře na úkor slabšího hráče. Za slabšího hráče se považuje každý, kdo je v hodnocení postavený níže než viní
      1) Vztahuje se toto pravidlo na obchod (výměnu) se surovinami?
      2) Pokud ano, je možné s hráčem co má více bodů tedy nějak obchodovat? --> Výměna surovin v různých poměrech - v některých příspěvcích jsem našel, že je povolen pouze poměr 1:1
      3) Jak se toto pravidlo vztahuje na alianci? Pointa aliance je si vzájemně pomáhat, pokud toto pravidlo platí i na alianci tak je to dost omezující
      4) - Trošku mimo, jsem nováček :D - Lze k obchodu surovina:surovina nějak použít tržiště? Nějak jsem tuto možnost zatím nenašel :) Pokud ne, jak tedy obchodovat s hráčem co má víc bodů ve stylu surovina:surovina?
      5) Silnější slabšímu tedy posílat může beztrestně?

Poslední otázka jen za mě: Chápu, že toto pravidlo má za cíl zamezit "boostu" jednoho účtu, ale nezdá se vám nevhodně provedeno? V podstatě to skoro úplně zakazuje spolupráci mezi 2ma a více účty... A zrovna Ikariam k takové spolupráci úplně vybízí :)
      Celé pravidlo se mi zdá špatně rečené - přece když mě kamarád pozve do hry, tak ze mě získá loď, tím získává výhodu 1 lodě, ale je to mechanika hry - vše OK - a pro posílání surovin tam prostě tlačítko je - ale je to tedy zakázáno?! Jsem lehce zmaten :|

Závěrem se omlouvám, že toto téma zakládám, ikdyž už zde je dle vyhledávání mnohokrát, ale z odpovědí co jsem našel nejsem o moc moudřejší (a v naší alianci zavládla kvůli tomuto pravidlu celkem panika, takže někdo to info získat musí )
      Děkuji za info :)

UPDATE:
      6) Co když si někdo založí účet za účelem mě vybanovat? - bude mi posílat suroviny, to mám "ztrácet" lodě posíláním surovin zpět?
      7) Co když si z někým domluvím 1:1 obchod (on je ten menší) - on mi pošle suroviny a já třeba nebudu 2 dny online (UPC "servisní práce na síti" :D :D --> Je nějáká ćasová doba, do kdy musí být obchod dokončen?

The post was edited 4 times, last by Kecup ().

• Obchodovat 1:1 může každý s každým, s účtem větším než je tvůj (má více bodů) nesmíš obchodovat v poměru, kdy ty mu pošleš víc než on tobě (může on poslat víc než ty), přes tržiště se obchoduje když za zlato (buď kupuješ za svoje zlato nebo prodáváš suroviny a získáš zlato). Aliance tato pravidla nijak neupravuje, platí i pro členy aliance. Silnější slabšímu může posílat cokoli ho napadne.
    • jen shrnutí, aby to bylo kompletní:
      1. obchodovat přes tržnici můžeš s kýmkoliv, měnit v poměru 1:1 také s kýmkoliv
      2. pouze 1:1
      3. uvnitř aliance je to stejné jako s kýmkoliv mimo alianci - můžete nakupovat, prodávat i měnit podle pravidel.
      4. na tržišti obchoduješ pouze "surovina za zlato". Když chceš měnit "surovina za surovinu", je potřeba s druhým hráčem přesně domluvit obchod a posíláte si to potom obchodníma loděma přímo z města do města. Celý obchod musíte dokončit v limitu 48 hodin.
      5. ano
      6. problém bys měl nahlásit, pak se to řeší dál individuálně (podle toho kolik poslal, jak daleko, jestli se to opakuje apod..) Každopádně tyto suroviny si nesmíš nechat, vrátit je někam musíš, vše se domluví přes GO.
      7. limit pro dokončení obchodu je 48h, pokud se to z nějakého vážného důvodu nedá stihnout, můžete si domluvit prodloužení termínu - přes ticket herní podpory. O úspěšné dokončení obchodu se musí starat oba účty, takže když nebudeš online, řeší to hráč, který suroviny poslal.

Pravidlo Strkání nijak neomezuje férový obchod. Je jen zakázáno, aby slabší účet jakýmkoliv způsobem sponzoroval silnějšího.
      Bonusová loď není výhoda na úkor slabšího hráče, pozvaný hráč ji neposílá ze svého.
    • Zdravím všechny,
      také se rovnou zeptám. Počítá se do pravidla strkání přispívání do zdrojů surovin? Na jednom ostrově jsem našel hráče co mají 9x skoro stejné jméno, nejspíše jde o sdílení IP. Všechny města má lvl 6, ale v žebříčku darování je se všemi devíti účty v top 30 hráčích na celém serveru. Na tomto ostrově je také další hráč, který zde má 6 měst a má 50x více bodů, než hráč první. Dá se darování prvního hráče považovat za Strkání? Když si vezmu, že všechny suroviny pouze daruje do zdrojů a nijak nevylepšuje svoje města a jediný profit z toho má silnější hráč?

Děkuji za odpověď