Přesnost jednotek

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

• Přesnost jednotek

Zdravím všechny,
      našel by se tu někdo ochotný, kdo by detailně vysvětlil, jak funguje přesnost jednotek?
      Moje domněnka je, že to určuje počet cílů, do kterých se útok dané jednotky rozdělí (u každého cíle by bylo bráno v potaz jeho brnění). Konkrétněji: "10 - přesnost = počet cílů; útok / počet cílů = útok do jednotlivého cíle". Ovšem pokud by tato domněnka byla platná, tak by byli kopiníci absolutně bez efektu vůči šermířům (v případě plného vylepšení v dílně). Ještě jsem neviděl boj kopiníka vůči šermíře, tak nevím, zda je má domněnka tedy správná, nebo chybná a proto se obracím na vás ostatní => máte nějaké informace o přesnosti jednotek? Prosím vás o sdílení :)
    • Přesnost jednotek (accuracy) při vylepšení naplno a velikost jejich síli,poškození ostatním jednotkám (damage) najdeš třeba tady ikariam.wikia.com/wiki/Unit
      System bojiště je pak třeba zde ikariam.wikia.com/wiki/Land_battle

Je to teda v EN,ale pokud nevládneš angličtinou pomůže nějaký překladač pro stránky.
      Přečti si Pravidla fora a Pravidla hry,vyhneš se tím spoustě potíží. :24:
      Neznalost pravidel neomlouvá
      Ticket system

Ubi sementem feceris, ita mettes

• Ty stránky jsem si právě prohlédl asi po desáté a nenašel jsem tam, co hledám.

Mě zajímá, jak přesně funguje přesnost, jak to ovlivňuje poškození, co to s ním přesně, ale opravdu přesně do detailu dělá. Nejlépe něco jako vzorec by bylo fakt supr odpovědí.

Co jsem se dozvěděl, tak přesnost ovlivňuje poškození tak, že ho rozdělí do více nepřátelských jednotek (čím nižší přesnost, tím více protivníků zasaženo). Ale mě zajímá, jak ho rozdělí. Jakou úměrou se počítá počet zasažených nepřátel a jakou úměrou se dělí poškození do oněch nepřátel.
    • New

obávám se, že přesnost je zde už jen nějakým reliktem z minula, popřípadě vlastností která dokonce ani využita nebyla... z praktického hlediska jeden balon s extrémně nízkou přesností zabije právě jedno dělo a ostatním nijak neublíží... dělo s extrémně nízkou přesností zabije právě jednoho hoplíta a ostatní nijak nezraní, atp... už si nepamatuju, zda někdy přesnost využívána byla, ale domnívám se že ne, před zavedením bitevního pole byly běžně armády jednoho/dvou typů jednotek, kde některé měli bonus k útoku(např střelec) a některé k obraně(falanga, dnes hoplít) totéž pro lodě, kde to vydrželo delší dobu(bitevní pole zavedli později), a nikdy na boj neměla přesnost žádný faktický dopad....

p.s. takže ano, přesnou odpověd asi nikdo neví, pokud nemá přístup přímo do zdrojového programu, aby to tam našel, a možná by se ani tak nedohledal :D :D