Problematika Sigmy i ikariamu.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Toto je staré fórum, je určené jen pro čtení. Tímto odkazem se dostanete na nové fórum a tam si zaregistrujte nový účet.

• Ahoj! Nechtěla jsem tady reagovat, ale Martikus si vzal už podruhé můj nick do úst!!

Tohle je typické:

martikus wrote:

Ahoj, chtěl bych poukázat na morální problematiku ...

Hráč, který si před časem ještě s GO Ed Delinem a dalším hráčem založili pirátské ostrovy z multíků, kde si vzájemně do kříže klikali piráty aby pak poslední den pirátského období sekli soupeře, tady píše o morálce!?
      A tehdy i tady na foru tvrdili, že je to v pořádku podle pravidel a správné? A GO je v tom podporovali!!
      O tom, jak je to nemorální se dnes už ví, Angláni tomu už udělali přítrž.

Ale nechme minulost - vyjádřím se k přítomnosti, a to pěkně popořadě:
      Na žádného hráče GOLD jsem nikdy nejezdila. Najednou mně GOLDi zrušili asi 20 kulturek! Bez důvodu a beze slova vysvětlení. Co to znamená? Mám očekávat za 3 dny jejich válečné lodě v mých přístavech?

Neřekla jsem, že hromadné zrušení kulturek je agrese. Řekla jsem, že je to vyhlášení nepřátelství. Dělá se to běžně při vyhlášení války.
      Důvodem pro GOLD bylo, že 2 naši, na suroviny chudí hráči několik Goldů drancli a jiní 2-3 hráči z nudy zrušili Goldům na okraji mapy nějaké lodičky. A jeden (možná 2?) další zaútočil na Martikuse - má u nich vroubek ještě z doby, kdy úzce nemorálně spolupracoval s Ed Delinem.
      Pochopila bych zrušení kulturek těmto hráčům. Ale zrušit krz to, jak sám píšeš: "dohromady asi 500 KD"?? Co to je, když né vyhlášení nepřátelství celé alianci!

Potom jsem přijala pochopitelná protiopatření. Očekávala jsem hromadný útok GOLDů, kteří mně zrušili kulturku. Obsadila jsem proto hráče GOLD v mém okolí. I malé.
      Žádnému hráči GOLD jsem ale neřekla, že má odejít z ali, že ho jinak zničím. Napsala jsem jim, že nechci útočit na malé hráče, tak bych chtěla, aby od Goldů odešli a neposkytovali jim svá města a přístavy k útoku. Že pak s nimi budu nadále žít v míru a spolupracovat, jako dosud.
      Chápeš Martikusi ten rozdíl od toho co tvrdíš ty, že jsem jim vyhrožovala, že je zničím? Tohle já nedělám. A šáhni si do svědomí, co jste s Ed Delínem psali hráčům, kteří od vašich Titánů odcházeli.

Myslím, že špinavé prádlo se má prát doma. Dávat ten Tvůj "morální" problém sem nás všechny naštvalo, měl by ses tady za své omyly veřejně omluvit.
      :18:
    • Problematika Ikariamu? - Málo hráčů, nechuť hrát.
      Důvody?
      Piráti - vytvořili obrovské bodové rozdíly mezi hráči - opraveni (odměny sníženy o 75%) byli teprve nedávno, bohužel už pozdě.
      Sloučení světů - namíchání světů a možnost přesunu měst pro hráče přicházející na hostující svět a zároveň neumožnění přesunu měst hráčům původním na tom světě - pro ně to bylo nefér! A z nově příchozích světů si celé aliance přesouvali města k sobě a toto nerovnoměrně rozmístění narušilo hru hlavně v oblasti boje.
      Povolení multi - souvisí se sloučením světů a tím, že hráči začali zneužívat multi pro rezervaci míst na ostrovech, darování na těžbu, výrobu a prodej jednotek pro své kámoše, útok z více účtů na jeden cíl (pondělí na něj útočím s účtem A, v úterý s účtem B, ve středu s účtem C,...), drancování multi plných surek s kámošem navzájem, klikání pirátů s kámošem navzájem (tuto věc teď alespoň začali GO víc kontrolovat), uzavírání KD s multi nebo je registrovat přes pozvánkový odkaz a získat tak bonusové lodě a mnoho dalších možností jak zneužívat multi, které hra nedokáže ošetřit - tohle asi nejvíc odradilo hráče.
      Novinky ve hře jen kvůli rýžování peněz z lidí za nákup ambrózií (božská fontána v hlavním městě, létající vzducholoď OBCHOD v každém městě, nesmyslné tlačítko přilákat havěť, celkově piráti a urychlování přeměny nebo skákání s městy) a celková strategie zakládání nových světů a po nějaké době jejich následné slučování za účele největšího zisku - to vše může odrazovat hráče.
      A samozřejmě vývoj nových propracovanějších her, přeci jen Ikariam už je asi 10 let starý a tyhle "klikačky" postupně upadají.

Problematika Sigmy? - Zahrnuje problémy celého Ikariamu, navíc je to svět s nejméně hráči - když vynechám multi, tak na Sigmě hraje reálně nějakých 150 hráčů, většina jsou navíc velice pasivní hráči a komunita se bleskově snižuje.
      Zbylo tu tak 5 aliancí a je zle. Jakékoliv mezi-alianční vztahy se musí kontrolovat, aby tu nevznikla nepřemožitelná banda kazící hru všem ostatním, ale zároveň by tu měly existovat nějaké války, aby tu nebyla naprostá nuda.
      My -ASA- se snažíme stále s někým válčit - od vzniku světa pořád s někým bojujeme, ať je tu co dělat, domečkaření je nuda.
      Po rozpadu Sparťanů, Sasů, Elite... a nakonec i IMP (Titánů) a Elite-Sasů už ale nastal problém... poslední přeživší protivníci utvořili -BP-, ale s nimi to už byla zákopová a nezáživná válka.
      Nově se ale objevil Martikus a pár dalších poražených nepřátel a přidali se k alianci GOLD, do které začali hromadně nabírat každého a jako aliance posílili s body až na první pozici. Už jen skutečnost, že je na Sigmě první neschopná aliance nabírající kde jakou farmu, je alarmující. Tak jsme naše nezáživné boje s -BP- rozšířily sem tam i o nějakou návštěvu u GOLD. Důvodem bylo tedy hlavně to, že přijali naše bývalé nepřátele včele s Martikusem, se kterým máme stále nevyřízené účty, ale také to, že přijali až mnoho neschopných hráčů, tzv. farem (takoví ti, co těží naplno, ale hradby ani sklady nemají, suroviny nechrání, nebrání se, nijak nekomunikují... ano, i tyhle vesele brali k sobě a my jsme je samozřejmě rádi občas navštěvovali).
      Ze začátku jsme z jejich farem vybírali miliony surovin a oni se nebránili, po nějaké době se mezi tolika hráči ale přeci jen našlo pár bojovníků a díky zlaté a vojenské podpoře od ostatních utvořili solidní odpor a přiznáváme, že nás tím překvapili. Nechápali jsme sice, proč těch pár aktivních hráčů od nich bojuje za neschopné farmy a např. za Martikuse (asi do teď neví, co je tento člověk zač a jaká je jeho minulost), ale podporu měli solidní a v množství (ač většina pasivních a jen dotujících ze zálohy) asi opravdu síla je. Je samotné bychom asi zvládli a mohlo to být zajímavé, ale stále jsme měli rozehranou partii s -BP- a s těmi začali GOLD kombinovat útoky a to už na nás bylo moc - nejspíše jsem přecenil naše síly, od aliance jsem očekával větší aktivitu, myslel jsem, že mám v alianci mnoho aktivních bojovníků jako dříve, ale tak to bohužel nebylo a v pár lidech to nešlo, spoustu dobrých bojovníků za poslední rok odešlo z důvodu mála času na hru a nebo je Ikariam už tolik nebavil (což se některým ani nedivím po tom, co vývojáři předvádí).
      Do hry vstoupili -U-, když viděli přesilu GOLD a -BP- proti nám. I oni mají nevyřízené účty s Martikusem, a tak zasáhli a pomohli nám jako odplatu za to, když jsme jim my pomohli v boji proti IMP (Titánům) a vyhnali z tohoto světa Ed Delína. A asi se už taky trochu nudili. No a někteří zase neskousli rušení KD, což je předvoj vojenského útoku.
      Z chyby jsem se ale poučil (ano Martikusi, já dokázal přiznat chybu a poučit se z ní, taky bys to občas mohl zkusit), v alianci jsem u nás udělal trochu pořádek a vyházel nezapojující se členy a nyní znám sílu naší aliance, není to už co to bývalo, takže teď budeme bojovat skromněji - nebrat si tak veliká sousta. Je škoda, že Ikariam ztrácí komunitu a odchází od něj spoustu dobrých lidí.
      Taková je skutečnost na Sigmě.

Docela mě baví, jak se tu teď Martikus snaží situaci "zachránit" - na jednu stranu píše, že chce mír, ale na druhou všechny obviňuje a jeho arogantní chování jen přikládá do kotle. Velice úsměvná je i jeho gramatika, často se v jeho textech ztrácím a říkám si "co to sakra mele, vždyť to nemá hlavu ani patu".

NetYosS

The post was edited 2 times, last by -NetYosS- ().

• Vaše aliance nás napadla bezdůvodně. Intenzivně nás napadá 20 až 30 útoku bylo vždy aktuálních.Tyto útoky nastaly hned co jsme se stáhli z bitvy co měla být proti ASA co si z nás chtěla udělat farmy. Než jsem to dál na forum trvalo to asi 5 týdnu. Nic nesláblo.
      Zkoušej si to dál obhajovat. Kd je docela normální že se ruší, když aliance ničí s nudy jinou alianci. Než se, tak učinilo trvalo to 2 týdny než jsme se tak rozhodli. Když z vaší strany byla jenom agrese.

Zachovali jste se dost sprostě a ani mě to nepřekvapuje. Čest a důstojnost vám moc neříká, jak to bylo po rozpadu IMP po dohodě.

Diplomacie se snažila. Po př.5 týdnu jsem se zapojil poprvé a na forum. Poukázal jsem na nedůstojné praktiky a problémy co má ikariam.
      Bylo mi jasné, že vás s tým naštvu ale aspon budete mít konečně pořádný důvod mě nenávidět. A také pocítíte zlost jakou mají naši hráči proti vám.

Tak co, diplomat nic nepíše, že se U začala chovat důstojně.
    • Pro NetYosS. Znám tě moc dobře. Přece jsme byli docela dobří přátelé jak jsme byli spojenci. Tak vím jak se ASA, ty libuje a schválně vyhledává války. Aliance GOLD vás předběhla v tabulce a to vás naštvalo. A pokut si pamatují sám si mi napsal, že jenom si z nás chcete udělat farmy A JÁ JSEM BLBÝ ŽE JE BRÁNÍM. Nic v tom jiného nebylo.Však jsem tu zprávu přeposlal k nám do oběžníku.
      Zkusili jste to a dost jste se spálily. Ty farmy se dokázali sehrát a drtili vás. Ty si nejvíce vyhrožoval a sám si ses schovával a nebojoval ! Minimálně ses účastnil bitev. Od vás z celé aliance bojovali max 3 hráči slavné ASA, údajné schopné aliance. Když na tebe někdo zaútočí hned utíkáš na dovču. Hlavně, že máš stále 50k bodu v generálech. Je to jenom, tak na oko. Jenom vyhrožuješ a machruješ jak si schopný a pomáháš slabším hráčům. V reálu vytváříš konflikt, vyhrožuješ, ničíš hru kde se dá a pak necháváš své lidi na pospas.

Takže, problém proč lidí také odchází je ten. Že nafoukání lidé ničí hru, kde se dá.

Takže, když něco nezvládáte ničit, tak si zavoláte -U-. Alianci co by dokázala celou Sigmu vyhladit. Co se taký neštítí ničeho. Na Sigmě prostě nemůže vzniknout větší aliance aniž by nebyla napadána. Sigma je zkoro mrtvá, př. 40% lidí ze sigmi může být v GOLD

Je to nechutné co U a ASA stále robí. Slušnost, důstojnost a čest je dost omezené zboží na sigmě.
    • Hele Martikusy,
      když už si tu vyléváš srdéčko, jak jsme k tobě všichni oškliví a nefér, tak bys mohl opět přestat bezdůvodně na 5154 kazit zázrak (nemáš ani zablokovaný přístav ani zablokované město, čímž ses tu oháněl). Napsal bych ti to soukromě, ale z nějakého důvodu mě máš v ignore (pokud vím, kromě stížností na to, že kazíš zázrak jsem ti nikdy nepsal a rozhodně nemám chuť na "přátelský" pokec s tebou, takže taky nechápu tvé pohnutky).