Šun Tzu - Čumění války IV

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Toto je staré fórum, je určené jen pro čtení. Tímto odkazem se dostanete na nové fórum a tam si zaregistrujte nový účet.

• Šlo o to, že zde byli informace, jak pomocí "prozkoumat prvek" zjistit např. kdo staví kolonií, jak umístit vojsko v Polis, který je ve výstavbě, nebo jak GF pašuje do hry tajné aktualizace.
      Nic z těchto vědomostí nejsou porušením žádného z pravidel (jelikož na tom není nic nelegálního, a ani to není nečestná výhoda, jelikož k "prozkoumat prvek" se dostane každý. Není při tom využito žádných skriptů ani ničeho podobného.

Jestli bude tohle postiženo nějakým trestem omezující v herním zážitku, nevylučujeme právní kroky vůči GameForge

The post was edited 1 time, last by asejevu ().

• asejevu wrote:

jelikož k "prozkoumat prvek" se dostane každý

Když se k tomu dostane každý, tak z toho nedělejte bojovku. Chcete hru hrát? Tak ji hrajte a nerýpejte se v podobných věcech.
      Znáš tyhle věci a používáš je? :3: Nepotřebuješ tenhle "návod".
      Přijde ti to nefér vůči ostatním? :3: Nepoužívej to, nikdo tě nenutí a všichni budete na stejné úrovni.
      Vadí ti, jak jedná tým? :3: Přidej se k němu nebo neprskej.

Kdysi bylo forum o tom, že se tady lidi bavili, probírali novinky, boje na svých či cizích světech. A teď? Uživatelé akorát dokáží házet špínu jeden na druhého a jediné, při čem jsou schopní táhnout za jeden provaz, je odsuzování GO a jejich nadřízených nebo odsuzování zdejších moderátorů.
      Svět Gamma... :rolleyes:
      ..ehmm...Beta vlastně :57:
      ...i když už vlastně ani to ne. :55:

Tlampače zesilují jen hlas, nikoli argumenty.
      Hans Kasper

The post was edited 2 times, last by skautik: Berte to z obecného hlediska, nechci tím útočit na jedince. ().

• nechápu postoj CoMa. nic z toho co se tu dostalo mezi lidi není zakázaný a v žádným z těchto návodech se neporušilo jediný pravidlo. a to ani herní ani pravidlo fóra. evidentně někdo nechce aby si takto mohli pomoci ostatní hráči, kteří tyto funkce neumějí používat. netvrdím že jsem se něco nepřiučil, ale brát si informace ze zdrojového kódu a ostatních vývojářských funkcí různých prohlížečů mi nikdo zakázat nemůže a ani to nikde zakázáno není. pouze doplňky a scripty. rád bych tu viděl jasné vyjádření z jakého důvodu tu nesmíme diskutovat o těchto věcech a pomoci tak ostatním hráčům.
      sir Karel
    • Takže když to někdo používá ban mu nehrozí, ale zkus o tom promluvit a končíš :DDDDDD

hlavně že máme dvojí metr :56:
      1969

K čemu je forum? Člověk který hru nezná, by se tady mohl něco dozvědět, pokecat s lidma z dalších serveru a tak dále

místo toho tady může dostat za špatně napsanou žadost warn, než něco napíšeš, musíš si přečíst pravidla a neuškodí taky nějaká cenzura. Komedie toto.
      končím s dotováním. Takové podmínky jsem neměl ani v první práci, kde jsem byl 2 měsíce :39:

Jelikož to co zde bylo napsané, má přístupné každý hráč. Kdo neví jak se to dělá ať mě kontaktuje zprávou, rád mu poradím.
    • ShadowMaster wrote:

Upozornuji vás předem. Nařízení ohledně této věci přišlo z GF od CoMa.
      Jakékoli,byť jen náznaky toho co bylo ve vláknech zveřejněno,bude ihned trestáno varováními a bany.

Shadow
      A co linky na stránky, kde je to uvedeno? Vím, že Lokutus měl v popisu odkaz a teď tam není, ale bude se trestat link na stránku, kde je něco podobné uvedeno?

Rozumím tedy správně, že nemůžeme využívat fórum na to, na co slouží, tedy na sdílení poznatků s jinými. Výborně.

No jen jsem zvědav, kdo tady zůstane, protože tohle pojede zprávami a jinými soukromými kanály, tak jestli budete banovat obsah zpráv, tak to tu rovnou pojmenujte "Sandbox šašků z GF" (čímž samozřejmě neurážím tým... alespoň ne ty, co nejsou v pracovním poměru s GF)

• sir Karel wrote:

rád bych tu viděl jasné vyjádření z jakého důvodu tu nesmíme diskutovat o těchto věcech a pomoci tak ostatním hráčům.
      Protože to nařídil CoMa,nevím co víc na to říct

asejevu wrote:

A co linky na stránky, kde je to uvedeno? Vím, že Lokutus měl v popisu odkaz a teď tam není, ale bude se trestat link na stránku, kde je něco podobné uvedeno?
      Pravděpodobně,odkaz v lokutusově podpisu jsem musel dle pokynu CoMa rovněž odstranit,lokuta jsem o tom informoval kompletně pomocí PM

asejevu wrote:

Rozumím tedy správně, že nemůžeme využívat fórum na to, na co slouží, tedy na sdílení poznatků s jinými.
      Poznatků ano,ale konkrétně tímto poznatkem ne.
      ShadowMaster
    • totální kravina. zbytečný chodit na fórum když se tu nedá řešit ani to co není pravidly zakázáno. a pokud je, tak mi sem někdo hoďte citát z pravidel. ale to asi težko když jsou pravidla tak jednoduše napsaný. asi tím porušujeme nějaký interní pravidlo o kterým nikdo neví.

BĚŽTE SE VYCPAT I S CoMa!!!

tohle je vrchol toho co se tu děje. vy se divíte že sem lidi nechodí. proč taky když se tu nesmí nic podstatnýho rozebírat, když se tu nedozvíš co ti může ve hře pomoct a pokud máš problém, tak si ho vyřeš sám. nebo hůř, pokud chceš něco řešit, tak hlavně takovým způsobem aby to nikdo jinej nevěděl, pouze přes ticket, kde, pokud se ti nebude rozhodnutí líbit, máš smůlu... geniální, takhle tu budete mít hodně platících hráčů
      sir Karel
    • Předem říkám, že tohle je pouze můj názor na základě čeho může coma jednat.

Lokutus zde uváděl zdrojové kódy, což je uvedeno jako obsah a součást GF služeb a na to, aby je mohl veřejně rozšiřoval musí mít "výslovný souhlas" od GF dle VOP 3.2.1. Dále tam Lokutus řešil změnu určitého obsahu, co hra generuje - poslední věta VOP 4.2. Do 5.2 se pouštět nebudu, neb nejsem žádný právník, ale možná i na základě toho.

Může to být tím i nemusí, nevím. Just sayin'.

3.2.1
      Služby společnosti ‪Gameforge‬ zahrnují obsahy veškerého druhu, které jsou chráněné zákonem o ochranných známkách, autorským právem nebo jinak chráněny ve prospěch společnosti ‪Gameforge‬ nebo ve prospěch třetích stran. Pokud uživatel nedostane výslovný souhlas ze strany ‪Gameforge‬, nesmí za žádných okolností upravovat, kopírovat nebo veřejně rozšiřovat služby ‪Gameforge‬ nebo v rámci těchto služeb zpřístupněný obsah, stejně tak nesmí toto využívat k reklamě nebo k jinému účelu, než jaký byl smluvně sjednaný. Kopírování je povoleno pouze tam, kde je to technicky nutné k využívání ‪Gameforge‬ služeb, jak je to smluvně ujednáno. Není přípustné upravovat, skrývat nebo odebírat poznámky o autorském právu nebo jména ochranných známek.

3.2.2
      Jako „Obsah“ se rozumí veškeré údaje, obrázky, texty, grafiky, hudební díla, zvuky, zvukové sekvence, videa, zdrojové kódy programů, software a jakékoli další informace poskytované společností ‪Gameforge‬. „Obsah“ také zahrnuje veškeré nabídky služeb dostupných ke stažení.

4.2
      Uživateli je zakázáno jakýmkoli způsobem manipulovat s online hrou. Uživatel zejména nesmí využívat prostředky, mechanismy nebo softwary, které zasahují do funkčnosti a průběhu hry. Uživatel nemá povoleno provádět takové akce, které by způsobily bezdůvodnou nebo nadměrnou zátěž technického zařízení. Uživateli je rovněž zakázáno blokovat, přepisovat nebo upravovat obsah, který společnost ‪Gameforge‬ generuje nebo jinak do online hry zasahovat.

5.2
      Uživateli je v rámci služeb ‪Gameforge‬ zakázáno zveřejňovat nebo rozšiřovat obsah (např. obrázky, videa, odkazy, jména, texty), pokud

...
      b) porušuje ochranné známky, patenty, autorská práva, jiná práva průmyslového vlastnictví, obchodní tajemství nebo jiná práva třetích stran;
      ...
      ..
    • To, cos citoval waitro, je o ochraně známek a zdrojového kódu. Kopírování zdrojového kódu znamená, že přijedu, přehrabu se do střev systému, skopíruji zdroják, založím webovou stránku Ikravian.cz a budu na tom vydělávat. To je 3.2 + 5.2 . Lokutus je nesmí distribuovat. Jenže to, co prozkoumáš v prvku, Ti nestačí na celý zdrojový kód. Lokutus ho ani nedistribuoval: "Tady máte zdrojový kód, skopírujte si ho a používejte ho na vlastní zárobkovou činnost"

4.2 - Ničím nemanipulujeme, pouze ZJIŠŤUJEME. Vyjadřeno algoritmicky, hodnoty jen čteš, nezapisuješ.

Lokutus nijak nevybízel, že by se lidi měli pokusit přepsat zdrojový kód, zasáhnout do něj, prolomit to, poškodit ho, nebo podobně. V žádném případě se nedá považovat čtení zdrojového kódu za vybízení k porušování VOP či pravidel.
    • Kopírování hej, ale já měl namysli tohle "nebo veřejně rozšiřovat služby ‪Gameforge‬". Nemyslel jsem nic ohledně využívání k penězům.
      K tomu 4.2 - ve zdrojáku jen zjistíš to jo, já už si nepamatuju, co tam bylo přesně, ale myslím, že tam něco přepisoval v parametrech v odkazu.

Každopádně, jak říkám, tohle jde mimo mě.
    • Rozumím, ale ujišťuji, že se tam nic nepřepisovalo. Není technicky možné, aby mohl jakýkoliv hráč přepsat zdrojový kód a tím zničit hru. To by jsme nemohli oslavovat 8 let Ikariamu. Na to by někdo musel přijít, i když ne z CZ, tak ze světa určitě.

A poskytnutí informací hráčům není rozširování služeb. On netvrdí, že mu nějakým právem patří (což by platilo, kdyby se snažil tvrdit, že prodej ambrozek má na starosti on a všechny platby posílejte na jeho účet) zdrojový kód nebo část zdrojového kódu, grafiky, nebo tak podobně.

A prosím, vážně si nemyslete, že to, co vidíte v prozkoumat prvek, je zdrojový kód. Kdyby to tak bylo, nemohli by jsme to vidět, a nebo by museli všechny společnosti distribujiící internetové prohlížeče platit GF za to, že to můžou zobrazit (jelikož ano, zdrojový kód je pod copyrightem)

• Omlouvám se.

Sice to moc impactu mít nebude, jelikož jsem od začátku zdůraznil, že "nadávat na BA až po tom, co se dokáže, že si to vlastně vymysleli sami".

Ale nějak jsem nezachytil negativní posty teď, takže nevěřím, že se objeví nějaké další pozitivní. To bychom to mohli rovnou nazvat revoluce.