Bojím bojím, vzdát se boží ochrany

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Toto je staré fórum, je určené jen pro čtení. Tímto odkazem se dostanete na nové fórum a tam si zaregistrujte nový účet.

• Bojím bojím, vzdát se boží ochrany

Ahoj Ikatíci :7:

jak už nápis napovídá, stahujou se mi půlky když tak myší přejíždím nad tlačítkem "rozšířit" u té mojí lvl 4 radnice, jednak proto, že kdysi dávno jsem takhle po pár dnech přišel o začátečnickou ochranu v travianu a pak už sem jsem si neškrt :59:

a tak když vidím že mi vydrží na dobu neurčitou, si dávám majzla abych jí udržel.
      už jsem jednou posílal nájezd na neaktivní městečko co vypadalo bez vojáků a na poslední chvíli si vzpomněl na ochranu a otočil to :56:
      i před pirátským nájezdem jsem projížděl fórum ale nic nezjistil, tak jsem to holt zkusil, napůl připraven říct svým účetním a strážím ať jdou strávit své poslední dny s rodinou :7:

a tak mám pár otázeček:
      1) jak moc se tu rabuje (svět Alpha), co všechno mi můžou udělat kromě vyvraždění chudáků kopiníků a sebrání nezabezpečených surovin, obzvlášť s tím blokováním přístavů, obsazením města, etc...

2) jestli se vyplatí postavit co se dá zatímco mám ochranu,i přes nevýhodu malého levelu radnice, případně jaká opatření bych měl udělat než vpustím krutý svět dovnitř ( lvl zdí,skladu, vojsko...)

3) zda je dobré změnit formu vládnutí, zalíbila se mi demokracie kvůli bonusu spokojenosti, jestli to dobře chápu tak spokojenost ovlivňuje růst obyvatel a těch je věčně málo :/

4) ah, tak nic, to už asi bylo všechno :7:

předem děkuju kterékoliv dobré duši co mi dá svůj názor, neodkáže mě na herní ne-pomoc ( 2 dny uběhly jen než jsem si jí nahoře v rohu všiml) a nepošle mě s cedníkem na fóra a FAQ :28:

• myslim že hráči tvé velikosti jsou úplně mimo okruh zájmů normálních hráčů (ti starší a větší ignorují všechno co nemá 1M bodů :7:)
      kdyby jsi napsal pár hráčům v okolí tak ti klidně pošlou suroviny na rozjezd - asi nikoho netrápí pár desítek nebo set tisíc (ty suroviny hned investuj do paláce a rezidencí a postav si alespon 4 města (na každé surovině jedno..)
      asi ani na A neni tak plno aby jsi se musel obávat malých hráčů - samozřejmě si udělej pár vojáčků a lodí - i když budou mít spíš uklidnují účinek než nějaký obranný efekt

tady nejsi v travianu - co už jednou postavíš ti nikdo nevezme - maximálně ti zničí armádu a vyberou suroviny..
    • kludne stavej jak pisi ostatni,najdi si kamarada kteri ti v zacatcich pomuze,ja sam ked som pred asi dvoma troma mesici zacinal sem jednomu napsal a i ve foru ,kde se nasel jeden, :25: nebudu ho schvalne jmenovat,,vse diki za tvoji pomoc, :25: takhle bych v tehle dobe byl uplne s ucten nekde jinde,zaklad byl a taky stim hracem sem se dohodnul potavit 4 kolonie s radnicemi na lv19,pak sem jel svou pisen a i jedu,pozri toto,ale nemusis se tim ridit:

W.B.P.account iKa SK

W.B.P.account iKa CZ

dekuji hracum T. a T. :6: jak za surovinou pomoc tak i za dobre rady pocas valky,ktera snad nemala konce, :54:
      konec

The post was edited 1 time, last by antifajny ().

• Tak jo, díky všem za odezvu a pomoc, obzvášť hvězdám Dallasu :7:

vědět že nic fatálního se městu stát nemůže mě uklidnilo :64:

na návod jsem mrknul a dám ho do záložek na "o pár let později", prozatím stavím spíše nazdařbůh, co se mi zalíbí
      - jé hele hospoda, to postavim a vylepšim, no jen si dejte chudáčci moji určitě máte žízeň :)
      (jen se napijou a jak populace roste :cit: :36: :wine: :5: )
      - a dochází víno, musím na barbary, jé ty už sou moc silný, tak mrchožroutit na nějakym neaktivnim, že já vůl stavěl kolonii u mramoru, teď musím vylepšovat palác aby nedošlo pití

mno, tak nějak to u mě vypadá :56:
    • Hitori uvedom si , ze jdes do hry co je rozjeta. Tim padem by te melo zajimat, jak si zabezpecit suroviny proti drancovani. A uchranit je pro vyrobu vojska. A nebo uchranit se po co nejdelsi dobu pred loupezemi. Jiny typ hry bude kdyz budes zacinat na novem serveru, tam je dulezita expanze.

Ve meste mas 17 mist.
      1x piratska pevnost
      2x pro budovu na vyrobu lodi
      1x hradba

Tedy zbiva ti 13 vplnych mist pro stavbu budov. Jedina budova ktera ti umozni schovat suroviny je sklad, a skladu maximalne postavis 9. Mam vesnici s 9 sklady , kde je mam vsechny kolem 21-23 levelu. A ukazuje mi to ze mam bezpecne ulozeno 42800 ks od kazde suroviny. Tedy mi zbivaji 4 volne stavebni parcely pro ruzne budovy. A ty vyuziji dle toho co na te vesnici budu chtit, treba jen spehovani ukryt.Nebo jen na vyzkum tak akademii a k ni potrebne budovy.

Podivej se sklad na 22 levelu stoji - 24 908 dreva , 12 775 mramoru.
      Tedy daleko min nez je hodnota zabezpecenych surovin. Pokud se podivam do napovedy a vezmu ze 42800 ks bude strop, podivam se jake budovy budu moci postavit bez toho aby mi je vykradly.

budu psat jen max hodnotu suroviny ,ne o jakou pujde. V zavorce bude max lvl)
      Radnice - 19 lvl (40lvl) - 35000 ks dreva , 35000 ks mramoru
      20 lvl - 42000 ks dreva , 45000 ks mramoru
      Akademie - 18 lvl(32lvl) - 38000 ks skla
      Sklad - 24 lvl (40lvl) - 36100
      Hostinec - 25lvl (47 lvl) - 41 000
      Palac - 4lvl (11lvl) - 32000
      Rezidence - 4lvl (11lvl) - 32000
      Muzeum 9lvl (21lvl) - 42000
      Kasarna 25lvl (49lvl) - 42000 - pro vyrobu vsech jednotek potrebujes jen kasarny do 15 lvl
      Ambasada 23 lvl (32lvl) - 41000
      Trziste 19 lvl (39lvl) - 41000
      Dilna 29lvl (32lvl) - 39000
      Ukryt 41lvl(42lvl) - 41000
      Hajovna 17lvl (32lvl) - 34000
      Sklarna 17lvl (32lvl)
      Kamenik 17lv(32lvl)
      Vinarstvi 17lv(32lvl)
      Alchymistycka vez 17lv(32lvl)
      Tesarova dilna 32lvl (32lvl)
      Optikova dilna 32lvl (32lvl)
      Zkusebna ohnostroju 32lvl (32lvl)
      Vinny sklep 32lvl (32lvl)
      Procovna architekta - 30lvl(32lvl)
      Muzeum 29lvl(39 lvl)
      Halda 17lvl (40lvl)
      Cerny trh 17lvl (25lvl)
      Archiv namornich nakresu 17lvl(40lvl)

Jake budovy budes potrebovat k boji, treba dilnu muzes po vyzkoumani zbourat a nechat v jednom meste.Taktez i akademii.

Podivej se i na druhou stranku hry armada se nesklada jen ze surovin,ale i z urciteho poctu vesnicanu. A ty maji urcitou rychlost obnovovani. Kdyz si vezmes dve mesta,treba na 2 lvl a na 40lvl radnice. A nebudes je urcity cas nicim dotovat. Tak jejich prirustek vesnicanu za hodinu bude stejny. A to dva vesnicane za hodinu. Pokud to mensi a vetsi mesto, uzavrou dve kulturni dohody a vlozi do hostince stejny pocet vina. Zvysi se jejich prirustek obyvatel stejne. Rozdil bude kdyz by treba to mensi mesto dalo do hostince vic vina a nebo uzavrelo vic kulturnich vymen.

Vino muzes ziskat ve hre tezbou , nebo je nakoupit. Ale to muze kazdy.
      Ale kulturni dohody jsou orisek ve hre, pokud se ostatni hraci domluvi a nebudou s tebou uzavirat dohody. Mas o polozku co ti pridava na rychlosti obnovovani vesnicanu min. A tim padem aby jsi to vyrovnal musis to vykompenzovat vinem. Ale totez muzou udelat i s vinem. Pak te odkazou na svou vlastni tezbu ci vyuzivani jinych vlastnosti hry.
      GO - ikariam SK server alfa // GA - Kingsage CZ // GA - Kingsage SK

The post was edited 1 time, last by pavelchat ().

• V tomto mas pravdu, zalozil jsem si novy ucet a zkusil to v nem. Jde stavet jen 4 sklady. Bohuzel za tu dobu co hraji, jsem nemel nutkani nicit si sklady, takze momentalne disponuji asi jediny s uctem co ma v kazdem meste prave tech 9 skladu. Ale kdyz se podivam do prehledu techto skladu - vidim toto
      ctrlv.cz/3BNJ
      Ano zabezpecene suroviny se pociji jen tedy ze 4 skladu, ostatni se chovaji jako halda. Jak vidis Mmajere-Martine pocet zabezpecenych surovin je tedy takovy jak jsem psal predeslem prispevku. Jen misto xx skladu, staci mit 4. A nedrancovatelne je 42820 .

Martine - ano na alfe je naplnis, ale tak ze tou dohodou posilis i sve nepratele k rychlejsi vyrobe vojska. Lide nejsou schopni se domluvit, a zrusit danemu cloveku tu dohodu,pokud napada jejich pratele a spolu aliancni bojovniky. A uzavrit ji s nekym jinym . Radeji bude mit 20 clenu aliance dohodu s utocnikem, co utoci na jejich clena. Nez aby mu to zrusily.
    • a k čemu máš 9 skladů?? neni to krapet zbytečný?? zbytečně ti to oddělá jedno město který ti potom bude takřka k ničemu
      bezpečné suroviny a skladovací kapacita jdou nahnat i jinak..

dále - dílnu můžeš směle po vylepšení všech vylepšení zbourat (ale ze začátku sklo investuj do akademií)
      akademie nikdy bourat nemusíš - při jakkémkoliv tempu hry ti výzkumy vydrží na roky (při normálnim tempu tak 10 let a při loudání do konce života)
      ze začátku ani nemusíš stavět 4 sklady - ty potřebujou jenom stavitelé na nejvyšších úrovních
      soustřed se hlavně na postavení min. 4 měst - zvedej radnice (zaplň je: hostinec a muzea) nažeň lidi do dolů a do akademií a suroviny investuj zase do radnic a dalších měst
      klidně se přestěhuj k někomu na ostorv - ideální se předem domluvitm větší hráč ti poskytne ochranu, rady i suroviny
      velmi důležité budovy jsou architekt a truhlárna + budova zvyšující těžbu dané suroviny..
      kasarna ti jako neválečníkovi stačí max. jedna...

The post was edited 1 time, last by haku ().

• Haku proc bych to mel delat, mne to vyhovuje, hraji to stylem, ze se divam na co nejvetsi skladovaci zasobu nedrancovatelnych zdroju. A pak mne staci na jednom uctu nebyt 4 dny , on si natezi suroviny, pak staci postavit vojsko a nazdar buh ho poslat na smrt. A znovu natezit, na dalsi vojsko.A mam jistotu ze mi to nevykradou. A k cemu dalsi budovy a levely, bat se ze mi vykradou suroviny. Takto mam klid a nemusim se prihlasovat. Mezitim hraji druhy ucet.
    • haku - mala poznamka pokud jsi se dival mam ted nedrancovatelne 42820 ks . Pro mne je to dostacujici. Jak pises jeste mohu zvysit na lvl 25, a nebudou ty suroviny nad tuto uroven. No kazda uroven skladu ti zvysi skladovaci kapacitu o 8000 surovin, a nedrancovatelne o 480 ks.
      Tedy jeste mohu tedy postavit, dohromad 11 lvl skladu - ve vysledku dostanu 88000 skladovaci kapacity navic a k tomu 5280 nedrancovatelnych.
      Tedy na rozsireni bych potreboval celkove asi 410000 ks dreva a 180000ks mramoru celkove.
      Ja uz radeji tech 590000 surovin radeji prerozdelim, pak vrazim do vyroby vojska a podle zadosti pratel odeslu kam potrebuji. nebo je drzim jako okupacni vojska.
      Nemam nutkani utracet tolik surovin jen abych ziskal neco malo nedrancovatelnych surovin navic.