Citáty

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Toto je staré fórum, je určené jen pro čtení. Tímto odkazem se dostanete na nové fórum a tam si zaregistrujte nový účet.

• Když už tu máme počítání do nekonečna, odpočítávání, vtipy i oblíbeného Chucka, tak proč ne citáty?

Jaké jsou Vaše nejoblíbenější citáty a zažili jste jejich výklad v reálném životě? Pokud ano, připište, klidně i s příběhem. Vlákno do spamboardu jako dělané :)) Těším se na Vaše příspěvky :) Zde jsou mé =>>

„Za jednu minutu
      člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád
      či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý
      život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene.“ Honoré De Balzac

„Miluji
      život, protože mi dal tebe. Miluji tebe, protože ty jsi můj život.“ John Lennon

„První láska je los, který nevyhrává, ale celý
      život si pamatuješ jeho číslo.“ Emile
      Zola

„Největším štěstím v životě člověka je vědomí,
      že nás někdo miluje proto, jací jsme, nebo spíše přesto, jací jsme.“ Romain Rolland

„V životě se člověk učí nejdřív chodit a
      mluvit. Později se pak učí sedět a držet hubu.“ Marcel Pagnol

„Největším štěstím člověka je, když může žít
      pro to, zač by byl ochoten zemřít.“ Honoré
      De Balzac

„Tu však jsem náhle viděl,že mohu pro druhého
      něco znamenat už jenom tím, že tu jsem, a že ten druhý je šťastný protože jsem
      u něho. Když se to takhle řekne,zní to velmi prostě, ale když pak o tom člověk
      přemýšlí,je to obrovská věc, která vůbec nemá konce. Je to něco,co člověka může
      úplně roztrhat a změnit. Je to láska, a přece něco jiného. Něco, pro co lze
      žít. Pro lásku člověk žít nemůže. Ale pro člověka jistě!“ Erich Maria Remarque

„Vzdáte-li se kouření, pití a milování,
      nebudete ve skutečnosti žít déle, ale jen vám to tak bude připadat.“ Sigmund Freud

„Říkat, že můžeme milovat jednu osobu celý
      život, je stejné, jako říkat, že jedna svíčka vydrží hořet, dokud žijeme.“ Lev Nikolajevič Tolstoj

„Chcete žít dobře? Kdo by nechtěl!“ Quintus Flaccus Horatius

„Dokud žiješ, uč se! Nečekej, že moudrost s
      sebou přinese stáří.“ Solón

„Je zhola zbytečné se ptát, má-li život smysl
      či ne. Má takový smysl, jaký mu dáme.“ Seneca

„Surovost života z ničeho tak drasticky
      nevyplývá, jako z konfrontace s ušlechtilou hudbou.“ Christian Morgenstern

„Lidský život není nic jiného než řetězec
      promeškaných příležitostí.“ Sokrates

„Moudrý
      člověk může milovat i ty, jež nechce do konce života spatřit.“ Chalíl Džibrán

„Odmítáme ty co nás milují, a milujeme ty co
      nás odmítají.“ Seneca

„Neopouštěj toho koho miluješ pro toho kdo se ti
      líbí, neboť ten kdo se ti líbí tě opustí pro toho koho miluje.“ Neznámý autor

„Pouze dvě věci jsou nekonečné. Vesmír a lidská
      hloupost. u té první si tím však nejsem tak jist“ Albert Einstein

„Nejbolestnější je vedle někoho sedět, jen tak
      se ho letmo dotýkat, plakat pro něj po nocích, ale vědět, že ho nikdy nemůžeme
      mít ...“ Seneca

Omlouvám se za to, jakým způsobem jsou citáty vloženy, ale jsou kopírovaný z mojí databáze oblíbených v PC a psát se mi je ručně, nechtělo...

A v realitě jsem nejvíce pocítil poslední citát a pak citát číslo 3.

Alpha - Matulajz0076 - 9 600 000b
      Sigma - Matulajz0076 - 450 000b
    • Raději budu prvním mužem v tomto městečku , než druhým v Římě .
      -G.J.CAESAR :voj:

Raději být ostatním pro smích :46: , než sám sobě k pláči .
      -autora si nepamatuji

Prosím vás :25: občané Athénští , nezůstávejte zde ....
      - Alkibiades ( Athénským generálům pár dní před jejich katastrofální porážkou zaviněnou špatným výběrem místa pro tábor )

Jsem snad Mc Gyver ??
      - Jack O'Neill :14: ( seriál hvězdná brána )

Slabý Bůh .
      - Hulk ( film Avengers ) , poté co po megalomanském :43: projevu boha Lokiho pomlátil dotyčného o zem jak hadrovou panenku