Pinned Pravidla pro fórum

  This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

  Toto je staré fórum, je určené jen pro čtení. Tímto odkazem se dostanete na nové fórum a tam si zaregistrujte nový účet.

  • Pravidla pro fórum

   Ikariam.cz – Pravidla Fóra


   1. Každý uživatel si smí zaregistrovat a používat pouze jeden účet.
   Vícenásobné registrace a používání více účtů může vést k zablokování všech účtů uživatele.
   Pokud je problém s registrací,ohlaste to svému Board Adminovi (dále jen BA) nebo supermoderátorovi (dále jen Smod).

   Chování na fóru:


   1. Jazykem fóra je primárně čeština a slovenština.

   2.Příspěvky obsahující nebo odkazující pornografické, politicky extremistické, nemorální a urážlivé materiály, které mohou porušovat zákon jsou zakázány.
   Kromě toho také není dovoleno zveřejňovat klíče, hacky, cracky nebo jiné nelegální věci včetně nelegálního software a "warez".
   Šíření obsahu, který je ze zákona důvěrného charakteru nebo se na něj vztahují autorská práva stejně tak jako žádosti o zveřejnění něčeho takového je zakázáno.

   3. Zveřejnění soukromého rozhovoru/diskuze bez souhlasu všech zúčastněných stran je zakázáno.
   Toto se vztahuje na váš rozhovor s někým z teamu i s vašimi přáteli. Pokaždé musíte mít souhlas všech jež s dané konverzace zúčastnili.

   4. Citace posledního příspěvku je zakázána
   Citovat je možno část posledního příspěvk,příspěvek který je výše ve vlákně,či pokud se nachází ve vlákně jiném a je nezbytné jím odpověď doplnit.

   5. Obsah, odkazy, uživatelská jména apod. s cílem flame a urážek ostatních členů komunity je zakázán.
   To samé platí pro trolling: příspěvky jednoznačně určeny pro obtěžování ostatních uživatelů nebo na podnícení flame.
   Podrobný popis flame a trolingu ZDE

   6. Příspěvky obsahující vulgární výrazy a obecně sprosté vyjadřování není na fóru povoleno.
   Na fóru není povoleno jakékoliv urážení, je jedno jestli je to vyhvězdičkované celé a nebo jen část.
   Slovo které bude vyhvězdičkované,bude považováno za vulgární,ikdyby se místo tohoto vulgárního slova dalo doplnit jakékoli slušné,pokud je slovo slušné,není důvod k jeho vyhvězdičkování, Na tyto výmluvy nebude brán moderátory zřetel. Stejně tak bude postihováno oblíbená fráze "Soudruzi z NDR"

   7. Zveřejňování herních souřadnic na fóru je zakázáno.
   Toto se vtahuje i na celý váš profil. Není možné to obcházet jakýmkoliv příkladem. Sdělit si to můžete přes soukromou zprávu, IRC a jiné telekomunikační systémy.

   8. Zveřejňování názvů,reklama a odkazování na jiné webové hry, které nejsou z dílny Gameforge není dovoleno nikde na fóru. Odkazy na hry, kterých cílem je počítat přístupy je zakázáno (Bite odkazy)
   Seznam her naleznete na: gameforge.com/ a nebo vám je někdo potvrdí. Postovat odkazy jez vedou na hry či blogy, fóra, stránky jež počítají přístupy je přísně zakázáno.

   9. Vydávání se za jednoho ze správců fóra,či jeho napodobování (Jméno, Avatar, Podpis) je zakázáno a může vést až k permanentnímu banu.
   Uživatel jež to činí, totiž není pověřenou osobou a může akorát tak ostatní zmást. A spíše dané situaci uškodit nežli pomoci.

   10.Smazání editace člena ikariam teamu z příspěvku je zakázáno

   11. Diskuze o blokacích(banech) ve hře/na fóru je zakázána na veřejném fóru.Prosím řešte tyto problémy s Moderátorem/GameOperátorem přímo (případně s jejich nadřízenými)

   Podpisy


   Velikost obrázku v podpisu nesmí překročit následující rozměry:

   výška: 100 px NEBO výška: 150 px
   šířka: 500 px šířka: 500 px


   Maximální velikost dat: 80 kb

   Cokoliv co je použito pro obcházení pravidel - například přidávání obrázku podobného podpisu na konec každého příspěvku, nebo cokoliv jiného co má nějakým způsobem podpis zvětšit, není dovoleno.

   Správa fóra a zodpovědnost uživatelů


   1. Zakládání vlákna

   Před založením každého vlákna je uživatel povinen zjistit (nejlépe pomocí funkce vyhledávání na fóru), zda se dané problematika již někde neřeší. Zakládání vláken k již existujícím vláknům je zakázáno a bude považováno za spam. Pokud vlákno k dané problematice již existuje, ale bylo uzamčeno, má uživatel možnost napsat moderátorovi fóra napsat s žádostí o doemčení vlákna. V případě, že založí duplicitní vlákno k takovémuto vláknu, bude také považováno za spam.
   Nové vlákno by mělo mít srozumitelný nadpis, který vystihuje problematiku, která se ve vlákně řeší a musí být založeno v sekci fóra, která nejlépe vystihuje danou problematiku.

   2. Nežádoucí příspěvky a vlákna

   • Offtopic: Zasílání příspěvků, které nesouvisí s daným tématem a vláken, která nejsou relevantní v daném fóru, může vést k varování.
   • Backseat modding: Přispívání do vláken porušujících pravidla a upozorňování na tuto skutečnost v příspěvku je zakázáno. To má na starost tým fóra.
   • Bumping: Posílání příspěvků do již založeného vlákna za účelem, aby se vlákno zobrazilo na předních pozicích na fóru, může být trestáno varováním.
   • Doublepost: Dva příspěvky zaslané do vlákna hned po sobě v době, kdy lze příspěvek editovat, budou považovány za doublepost a budou trestány jako spam.
   • Posthunting: Posílání příspěvků pouze za účelem zvýšení celkového množství příspěvků uživatele není povoleno.

   3. Spam

   Spamem se rozumí příspěvek/téma, které nemá pro téma/fórum žádný přínos, neobohacuje vlákno novým poznatkem a je nežádoucí.
   Spam složený ze smajlíků či obrázků není dovolen.
   Každý příspěvek musí být pro vlákno přínosem a mělo by mít určitou formu. Příspěvky explicitně složeny ze zkratek typu LOL, ROFL atd. budou považovány za spam.

   4. Obrázky

   Velikost obrázků si fórum automaticky přizpůsobuje. Obcházení tohoto automatického přizpůsobení je zakázáno.
   Do příspěvku je možné umístit maximálně pět obrázků.

   5. Blokované účty

   Řešení blokací a varování vztahujících se jak k fóru, tak ke hře, je na fóru zakázáno. Tyto věci se řeší s příslušnými členy týmu, dle hierarchie.
   Přispívání za uživatele, který je na fóru zablokován; stejně tak sdílení účtu s tímto člověkem, povede k varování a případně blokaci účtu.

   Pravidla sekcí


   Jednotlivé sekce mají pravidla pro ně specifická, která doplňují/upravují tato pravidla. Pravidla sekcí je nutné dodržovat stejně jako tato pravidla.
   Veškerá pravidla pro dané sekce jsou umístěny zde pod těmito pravidly pro forum a zároveň v každé dané sekci.

   SANKCE A ODVOLÁNÍ


   V případě porušení některého z těchto pravidel může být uživatel varován, v závažnějších případech rovnou zablokován. Po nasbírání několika varování bude účet zablokován, viz. Warny a Bany
   Tým fóra má právo upravovat a cenzurovat veškeré obsahy, které jsou v rozporu s těmito pravidly.
   V případě nesouhlasu s uděleným varováním nebo banem kontaktujte nejprve moderátora, který sankci udělil. V případě nesouhlasu můžete kontaktovat Super Board moderátora a dále Board Administrátora, jehož rozhodnutí je konečné.

   VOP


   Tato pravidla jsou doplním k Všeobecným obchodním podmínkam společnosti Gameforge. Pro celé fórum tedy platí Německý zákon. To mimo jiné znamená, že tým ikariam.cz není zodpovědný za vložené obrázky, odkazy a obsahy, které jsou pod ochranou autorských práv.

   Sepsal: BA -Dočík,Smod Mvocas
   Schváleno: CoMa Baluma
  • Představení aliance   1: Kazda aliance bude mit pouze jedno svoje vlastni vlakno

   2: 1x za tyden bude povoleno aktualizovat obsah postem pod posledni prispevek. (časové omezení zrušeno,je to vaše vlákno,záleží jen na vás jak s ním budete nakládat)Editovat prispevky autori mohou samozrejme kdykoli podle vlastni potreby a neaktualni prispevky prosime nahlasit ke smazani.

   3: Budou mit pouze informacni charakter. Ten kdo jako prvni z klanu vlakno zalozil, je bran jako spravce toho threadu a nikdo jiny nema pravo do nej psat.(nebude omezeno pouze na zakladatele,rozumí se člen aliance s pověřením vedení) Pokud mate dotaz k alianci piste spravci vlakna do PM na foru, nebo jakymkoliv jinym zpusobem. Pokud dany spravce jiz v alianci neni nebo je neaktivni, tak soucasny Vudce aliance prebira tuto funci nebo urci spravce sam.(pozbývá významu)

   Pravidla jsou taktéž k nahlédnutí v sekci Ally Introduction
   Přečti si Pravidla fora a Pravidla hry,vyhneš se tím spoustě potíží. :24:
   Neznalost pravidel neomlouvá
   Ticket system
   Ubi sementem feceris, ita mettes

  • Pravidla pro obchod


   Jako v každé sekci, i zde platí Pravidla Fóra


   1: Nabidka uctu, zdroju, utoku atd. za skutecne penize je prisne zakazana.

   2: Z Pravidel hry:
   V. Strkání

   Není dovoleno, aby kterýkoliv účet získal nepoctivý zisk ve formě surovin od níže hodnoceného účtu.

   Toto obsahuje, avšak není limitováno pouze na:
   - Suroviny zaslané níže hodnoceným účtem na účet výše hodnocený bez jakékoliv hmotné náhrady.
   - "Půjčky", které nejsou vráceny do 48 hodin.
   - Obchody, ve kterých výše umístěný hráč nepošle suroviny, které jsou předmětem obchodu do 48 hodin od přijetí surovin protistrany.
   - Obchody, které by znamenaly nepatřičný zisk pro výše hodnoceného hráče tím, že by byly provedeny v poměru daleko vzdáleném těm, které jsou specifické pro daný svět.

   Poznámky:
   - Hráči, kteří odpoví na vydíraní výše umístěných hráčů posláním surovin musí být nahlášeni Game Operátorovi.
   - Pokud neočekávaně obdržíte suroviny od níže umístěného hráče, nemůžete si je nechat. Kontaktujte okamžitě Game Operátora a odešlete zdroje na město hráče, který se vás pokouší strkat.
   - Ve chvíli, kdy vám skončí ban za strkání, MUSÍTE poslat zdroje zpátky hráči, který strkal.

   3: Toto je obchodni zona urcena vyhradne k obchodu. Tlachani a komentare sem nepatri a budou povazovany za SPAM. Stejne bude nakladano i s nabidkami vlastnich surovin v cizich vlaknech. Zalozte si vlastni vlakno.


   Pravidla jsou taktéž k nahlédnutí v sekci Trade

   Doporučená forma zápisu

   1: Souradnice mohou byt uvedeny pouze přibližně např. severovychod od středu mapy .

   2: Pro vytvoření svoji nabídky musíte zvolit jednu ze 3 predpon.


   KOUPIM - PRODAM - VYMENIM   Do predmetu pak nasledne v piste nekterou ze surovin k obchodovani -
   Vino - Krystal - Mramor - Drevo


   - napr: KOUPIM MRAMOR; PRODAM SIRU; VYMENIM VINO.
   (Nabidky typu: KOUPIM HOOODNE dreva, KOUPIM LEVNE apod budou brany jako spam a budou nasledne trestany)

   3: Obchodnici by měli upresnit mnozstvi.

   4: Po dokonceni obchodu by zakladatel vlakna diskuse mel pripsat 'obchod uzavřen,nebo něco aby bylo jasné že již není nabídka aktualní'. Zasilani PM moderatum neni nutne.

   5: Vsechna vlakna budou po dvou tydnech uzavrena.
   (průběžně se budou odstranovat uzavřené,či velmi staré obchody/nabídky)

   6: Obchody mohou byt po tydnu zviditelneny poslanim dalsiho prispevku do vlakna diskuse. Pokud tak ucinite drive, vlakno bude uzavreno a obdrzite varovani. Vyjimku tvori pripady, kdy je obchod castecne uskutecnen (napr. jste neprodali vsechno, pripiste tedy kolik vam zbyva).

   7: Vlakna Obchodu s otevrenym koncem budou uzavrena. Pokud mate neco noveho k obchodu, zalozte nove vlakno.
   (přehlednost a aktuálnost vlákna je jen pro vaše dobro,dělejte jak uznáte za vhodné)

   8: Tohle je obchodni forum, ne charita. Zadne zebrani a to včetně požadavků na předání účtů.
   Přečti si Pravidla fora a Pravidla hry,vyhneš se tím spoustě potíží. :24:
   Neznalost pravidel neomlouvá
   Ticket system
   Ubi sementem feceris, ita mettes

   The post was edited 3 times, last by Dočík ().