jakou mate uroven akademie?

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Toto je staré fórum, je určené jen pro čtení. Tímto odkazem se dostanete na nové fórum a tam si zaregistrujte nový účet.

• do lvl 30 to ještě docela jde - ale potom už jsou akademie dost drahý a je otázka jestli se ti to vyplatí - snad jen když máš v plánu zkoumat budoucnosti na max. nebo aktivně pirátíš a už nevíš kam se surovinama, já jsem to naštěstí stihnul v době před spojovánim světů, kdy se umístnit mohli i lidé, co u toho nesedí 24h denně s min. 2 pirátskýma koloniema v pohotovosti..
      tenkrát jsem si mohl dovolit si to trochu ztížit a postavit všechny najednou :7:

i když v současnosti už ten spodní řádek neplatí - s vědou na max to vypadá nějak takhle

a tím se vracím zase k otázce jestli se to vyplatí - experimenty z pouhé vlastní těžby mi dávaji víc jak polovinu hodinové produkce VB
      investovat sklo potřebné pro rozšíření z 31 na 32 do experimentů by znamenalo zhruba 17,5M VB (z lvl 30 na 32 a ještě k tomu započítat dřevo.. to radši ani nebudu počítat nebo budu ještě naštvaný, že jsem do toho vůbec šel:-D
    • Nepirátím, od samotného počátku tuto věc úspěšně ignoruji, protože se nechci podílet na něčem, co do hry přineslo akorát prohloubení rozdílů mezi hráči a v jistých případech i značné tendence ke švindlu. Takže jsem odkázán jen na těžbu...sloučením serverů poměrně sníženou, čili postavit akademie přes 30. level bude docela fuška. Náklady moc nerozhodují, spíše ta skladovací kapacita ano, mám 2x 40. level skladu a haldu na 32. levelu, čili tam vidím potenciál jen k navyšování haldy, nerad bych totiž boural stavbu kvůli stavbě dalšího skladu. Ačkoliv nikdy neříkám nikdy, třeba to bude naprosto nevyhnutelný krok. Budoucnosti mám na 12. resp. 14. úrovni.
    • Já dlouhou dobu výzkumy flákal, tak mám pouze 12x25. Jen co vytáhnu haldy na max, tak mám v plánu se zaměřit na výzkum a trošku s tím konečně pohnout. Kladu si ovšem otázku jak již nastínil haku, zda-li má vážně smysl jít do akademíí na max lvl. Zatím se přikláním k tomu, že vybuduji 12x30lvl a poté již budu veškerou produkci skla investovat do experimentů. Ale zkusím si ještě propočítat investici/návratnost akademií 30 - 32lvl.
    • až to budeš propočítávat tak to dejprosimtě sem na forum - docela by mě zajímalo kolik experimentů by se dalo uskutečnit, když by se suroviny nutné na stavbu akademií (klidně s optikem + truhlárnou) místo stavby investovali do experimentů - finální číslo by mě opravdu docela zajímalo :40:
    • to to jsou čísla jen čistě za akademie, ........ bez zohlednění formy vlády (demokracie +1 bod za každé KD ; technokracie +5% ze základu) a +20% v kotli vědění

lvl 31 stojí 1.426.975 krystalu (s optikem)
      lvl 32 stojí 2.046.914 krystalu (s optikem)

celkem 12 měst tedy stojí 41.686.668 krystalu (s optikem)

návratnost?

za 300.000 krystalu získáte 220.589 bodů (žároviček) (s optikem)
      tedy z toho vychází, že ze 41.686.668 krystalů získáte 30.570.223 bodů (žároviček)

lvl 30 má 335 vědátorů
      lvl 32 má 368 vědátorů

rozdíl pro 12 měst je 396 vědátorů za hodinu = 9.504 bodů za den
      a to máme po zaokrouhlení 3.217 dní tedy skoro 9 let

závěr?

ten si musí každý vypracovat sám podle stylu hry .......

za mě jednoznačně ano, PRESTIŽ :D
      navíc těch získaných 30,5mil žároviček je jen kapkou v těch stamilionech potřebných bodů na dosažení max úrovní (4x25 lvl přesně 726.912.000 žárovek)
    • kivdul wrote:

to to jsou čísla jen čistě za akademie, ........ bez zohlednění formy vlády (demokracie +1 bod za každé KD ; technokracie +5% ze základu) a +20% v kotli vědění

lvl 31 stojí 1.426.975 krystalu (s optikem)
      lvl 32 stojí 2.046.914 krystalu (s optikem)

celkem 12 měst tedy stojí 41.686.668 krystalu (s optikem)

návratnost?

za 300.000 krystalu získáte 220.589 bodů (žároviček) (s optikem)
      tedy z toho vychází, že ze 41.686.668 krystalů získáte 30.570.223 bodů (žároviček)

lvl 30 má 335 vědátorů
      lvl 32 má 368 vědátorů

rozdíl pro 12 měst je 396 vědátorů za hodinu = 9.504 bodů za den
      a to máme po zaokrouhlení 3.217 dní tedy skoro 9 let

závěr?

ten si musí každý vypracovat sám podle stylu hry .......

za mě jednoznačně ano, PRESTIŽ :D
      navíc těch získaných 30,5mil žároviček je jen kapkou v těch stamilionech potřebných bodů na dosažení max úrovní (4x25 lvl přesně 726.912.000 žárovek)

ještě můžeme započítat dřevo, které by šlo vyměnit na sklo a dostaneme se na zhruba 45M
      každopádně dík za zajímavé čísla..
      máš pravdu důležitější než návratnost je tam ta prestiž:-D