Search Results

Search results 1-20 of 128.

This site uses cookies. By continuing to browse this site, you are agreeing to our Cookie Policy.

Toto je staré fórum, je určené jen pro čtení. Tímto odkazem se dostanete na nové fórum a tam si zaregistrujte nový účet.

• Update 0.7.6 - Diskuze

MikaRybanenn - - Diskuze o hře

Zdražení je opravdu nehorázné. Ještě, že už dva roky do téhle hry nedávám ani pětník. Vzhledem k tomu, jak celkově Ikariam upadá by měli spíše zlevňovat, než naopak. Očividně jsou Němci zcela odtržení od reality a nechápou, že na trhu je mnohem více titulů než tehdy, kdy hrál Ikariam ještě prim jak po stránce hratelnosti, tak zpracování. Tyhle hry jsou lepší nejen ve své podstatě, ale přinášejí neustálé smysluplné inovace, nehledě na různé pravidelné eventy. Které mají jiné parametry, než občasn…

• Kdyby raději sloučili My a Sigmu, aby se výsledný server dostal na počet, který mají ostatní servery. Otevírat další je zase akce typu ,,rychlý prachy" a jsem zvědavý, kolik hráčů jim na to skočí. A kdy zase budou slučovat, protože tady nasekali x serverů hry, která je nějaký ten rok za zenitem.

• Druhá vlna slučování

Quote from waitro: “To je problém, že se s tím nemělo vůbec začínat, teď s tím hráči už dá se říct počítají. Možnost začít znova a být mezi nejlepšími. Ta motivace si myslím, že není možná. Jak píšeš, mají ztíženou pozici a hra je úplně jinde, bez pomoci to valná většina zabalí, protože je to nebaví a ani se jim nedivím.” Pokud "začínáním" myslíš ono zběsilé nasekání sedmnácti serverů pro desetimilionovou zemi, která je v rámci EU ekonomicky na úrovni nejchudších původních členských států, tak t…

• Druhá vlna slučování

Quote from ShadowMaster: “Tohle je fakt,taky jsem myslel že slučování má zvýšit koncentraci hráčů na světech,ale jak jsem rovněž psal,nikdo nenutí stávající hráče aby šli na nový server,všechno co se tu děje,včetně obsazenosti světů je v rukách hráčů,ať se vám to líbí nebo ne.” V tom máš samozřejmě pravdu, nikdo je nenutí, ovšem je tu určité pokušení zkusit to od začátku. Já osobně to vždycky mám tak, že se sice regnu, baví mě to pár dnů, ale pak nahodím dovču anebo rovnou výmaz účtu a věnuju se…

• Druhá vlna slučování

Přišlo by mi absolutně nejrozumější sloučit servery do jednoho. A neotevírat další. Pokud totiž GF spustili dva další servery ihned po sloučení a nyní slučují dva do jednoho, působí to prostě směšně. Hraji hru, kde je odjakživa jeden národní server a nikomu to nepřijde divné. Naopak, mapa žije a není tam tak mrtvo, jako je nyní po slavném sloučení, kdy jsem očekával (možná ne sám) jak to vše ožije a nic významného se nestalo.

• * * * Propaganda * * *

Propagandu nevidím. Možná se jen v rámci ticketů nakupilo několik duplicitních dotazů, tak možná chtěli určité pochybnosti rozptýlit a poněkud jasněji vymezit mantinely. Jsme přeci Češi a jakmile se trošku povolí uzda, hned máme nutkání chytračit a hledat cestičky. Že?

• * * * Propaganda * * *

Tak první věc je myslím docela jasná. Pokud by něco jako "povolené skripty" existovalo, provozovateli by tímto povolením mohla vzniknout povinnost nést určitý díl odpovědnosti i za skripty třetích stran. Prohlášení tohoto druhu chápu jako bezvýhradné přenesení zodpovědnosti na uživatele, což je v pořádku. Každý se svobodně rozhodne, samozřejmě s vědomím patřičných následků. Navíc problematice skriptů se věnuje několik bodů VOP (4.2 a 4.3 odstavec a). Druhá věc byla již zde jinde na foru vysvětle…

• 13 město

Taky mi občas připadají některé věci, které se však ne vždy ukáží jako opodstatněné. V rámci předchozího příspěvku jsem konstatoval, že podobné inovace nevidím obecně jako smysluplné, protože se vyloženě nabízí, aby něco takového většinou směřovalo k obohacení Gameforge, nikoliv obohacení hratelnosti. Čili pro mnohé hráče je taková věc bezpředmětná. Nehodnotil jsem vůbec můj vztah vůči platícím hráčům. Sám jsem byl po jistou dobu v rámci své zdejší sedmileté hráčské dráhy platícím hráčem...mome…

• 13 město

Bohouši, pořád to bude jen kosmetický přídavek, osobně by mi to nedalo nějakou zvláštní motivaci proč ve hraní pokračovat z jiného důvodu, než nynější setrvačnosti, kdy po sloučení a rapidním snížení levelu dolů chuť hrát znatelně upadla. Navíc nevím, zda by tuhle stavbu nepojali v GF jako příležitost si pořádně vydělat, něco jako Heliovu věž nebo Fénické lodě. Myslím, že by to nakonec dopadlo, že si přijdou na své jen platící a zbytek ostrouhá, rozdíly mezi hráči se akorát prohloubí a přispěje …

• Verze 0.6.10 - diskuse

Takže to bude taková ruleta o 300 :ambr:. Buď budu apriori předpokládat neúspěšné rozmístění měst a zaplatím si jejich stěhování, abych ušetřil, ale ve výsledku můžu prodělat, protože mě systém posune na vcelku výhodné pozice. Anebo budu předpokládat úspěch, systém mých sedm mramorových měst rozmístí třeba na dva ostrovy a pak bude stěhování nutné. Ačkoliv třeba jen pár měst. Vlastně když se na to podívám z této perspektivy, tak vlastně není nutné si stěhování měst předplácet když nevím, do čeho…

• Verze 0.6.10 - diskuse

Zachování surovin je samozřejmostí. Jenže je myslím rozdíl mezi počtem měst na dané surovině a jejich výsledném rozložení. Zde nevím, co bude pro systém prioritou. Jestli umístění účtu co nejblíže původním souřadnicím za cenu, že místo sedmi měst na jednom ostrově budu mít tato města rozprostřená na více ostrovech, protože tolik místa se jednoduše na cílových souřadnicích nenajde. Anebo zda je prioritou i zachování rozložení ostrovů, přičemž v zájmu zachování těch sedmi měst pospolu se mi ta for…

• Verze 0.6.10 - diskuse

Ono v podstatě došlo na má slova, kdy jsem předjímal, že přesun účtu bude za cenu stěhování města vynásobenou počtem měst, plus nějaký poplatek navíc. Kdybych to měl spočítat s plnou cenou za přesun měst, při mých dvanácti městech dám za jejich stěhování v rámci serveru 2400 ambrozií. Přesun účtu včetně měst je za 2900 ambrozií. Takže sleva, nesleva mi zde vychází přirážka 500 ambrozií navíc za možnost stěhování účtu. Musel bych být asi velký dobrodruh, abych si troufnul na prostý přesun účtů a …

• Verze 0.6.10 - diskuse

Cena je na poměry Gameforge nečekaně nízká. Nevím zda si to mám vykládat tak, že konečně otevřeli oči a nasadili poněkud reálnější ceny, anebo jsou si vědomi dlouhodobé stagnace hry a pouze se hráčům podbízejí. Srovnám-li 800 ambrozií za přesun po celém světě s takovým nesmyslem jako je Heliova věž za 450 ambrozií, tak je to nesrovnatelně lepší investice. Každopádně úplně nevím, zda bych měl GF dávat vydělat tisícovku, když se podívám na zfušované překlady ve hře, které tam visí mnoho verzí. A t…

• Verze 0.6.10 - diskuse

Quote from exDark: “Jsem na tom úplně stejně. Zdá se že hold už navždy zůstanu milovníkem umění :7:” Nezůstaneš...můžeš si změnit titul na jiný, např. Šéfkuchaře :7:. Tedy nevím, zda Tě tahle zpráva potěší, ale lepší, než drátem do oka :19:. No a že se mi titul v ostrovním náhledu zobrazí jako "název mise" není nic divného. Už je v podstatě automatocké, že se překládá značně nepřesně, bez znalosti souvislostí, bez jakékoliv dodatečné kontroly a soudě dle celkové úrovně, bez zájmu o danou práci.

• Verze 0.6.10 - diskuse

Quote: “ Hráči si mohou zvolit jeden z odemknutých titulů na svém profilu. Ten pak bude ve hře zobrazen na různých místech (např.:přehled ostrova, diplomacie, hodnocení). ” Zdravím, zkoušel někdo z vás odstranit svůj nový titul? Pokoušel jsem se zvolit možnost "žádný titul" a hra mi vyhodila hlášku Přístup odepřen. Tituly sice můžu střídat jak chci, ale zcela ho smáznout nemůžu. Vyzkoušeno ve Firefoxu i Chromu nejnovějších verzí. Pokud jde o to stěhování, tak bych si dovolil náklady odhadnout na…

• Chyby v Překladu ??

MikaRybanenn - - Chyby & Stížnosti

Předpokládám, že lidí, kteří by veskrze mizerně odváděnou práci odváděli když ne lépe, tak o něco méně mizerně, se najde bezpočet. Osobně bych se toho klidně ujal a jsem si naprosto jist, že bych mnohých absurdit předvedených v překladu zcela jistě schopen nebyl. Hrubé stylistické nedostatky, pravopisné chyby, toto vše svědčí pouze o tom, že překladatel chtěl mít svou práci jistě rychle hotovou a mnohdy ji patrně vykonával bez znalostí příslušného kontextu. Dopadlo to, jak to dopadlo. Navíc nesc…

• Chyby v Překladu ??

MikaRybanenn - - Chyby & Stížnosti

Možná, kdyby někdo dělal svou práci pořádně již v samotném prvopočátku a překlad procházel zpětnou kontrolou, nemusel by se pak někdo vymlouvat a odkazovat na nějaký mail. Jestliže se na hlavní stránce už dobrých pár verzí vyjímá krásné automatOcké přihlašování, přičemž bylo mnoho šancí to opravit a poslat dál, svědčí to o amatérismu a totálním nezájmu o práci. O takových věcech jako "čas odjezdu" v rámci informací o serveru snad není třeba psát. Možná by to chtělo méně se vymlouvat a důsledněji…

• Smysl války

Hlubší smysl války jsem v téhle hře neviděl nikdy, dokonce ani v době, kdy bylo možné drancovat zlato. Pokud nelze ničit budovy anebo rovnou přebírat města, je pro mě vojenská konfrontace bezpředmětná. Válka v této hře znamená množství proinvestovaných surovin za vojáky a oslabení ekonomiky, to za cenu naprosto mizivých benefitů. Buď má napadený suroviny chráněné, anebo narážím na opačný problém, že limitovaná kapacita obchodních lodí činí odvoz kořisti na nějakou větší vzdálenost poměrně zdlouh…

• Poptávka: Scháním účty

MikaRybanenn - - Obchod

Quote from Lokutus: “Pomůžete tak ke zlepšení a přehlednost hrání na Alphě...” Komu pomůžu, o jaké zlepšení půjde a jakým způsobem se projeví přehlednost hraní na Alphě?

• 13 město

I vzhledem k těm číslům by to chtělo něco skutečně inovativního. Ale zase ne moc, aby se hráči nevyděsili a neutekli, protože by to nebyl ten "starý dobrý Ikariam". Možnost pouze dalšího města je docela demotivující vyhlídka. Piráti to samozřejmě budou mít hned, ale ti co nedrancují a jen těží mají před sebou tuhle dřinu v podstatě s nulovým výsledkem. Akorát si do seznamu úspěchů přidají třinácté město. Jiný přínos kromě dosažení tohoto milníku nevidím. Nalijme si čistého vína, může být toto ně…